Клиниката предлага висококвалифицирани услуги на разумни цени и съвременно ниво с модерни апарати и материали.
Д-р Димитрина Влахова е завършила Медицински Университет, факултет по дентална медицина в гр. София, специалност Магистър по дентална медицина през 1998г. През 2005г. придобива специалност по протетична стоматология към дентален факултет София с ръководител проф.Филчев. От 1999г-2007г. работи в дентална клиника в гр. София. От 2010-2013 г.работи във Вива клиник /к.к. Слънчев бряг/. От 2013г е собственик и основател на дентална клиника Дидидент в к.к. Слънчев бряг. Работи с дентален асистент. Посещава много курсове по ендодонтия, детска стоматология, естетична стоматология, оклузодонтия и др.
Има за цел да възстанови загубените естествени форми, цвят и разположение на зъбни и гингивални тъкани, като копира стандартите в природата. Лицето, като най-видимата част от човешкото тяло, има най-голямо влияние за външния вид и самочувствието на човека. А усмивката се смята за най-забележимата част от лицето. Стремежът към все по-голяма естетика доведе до създаването на много нови материали и методи в съвременната стоматология, като избелващи агенти за домашно и офис-избелване, нови фотополимерни материали, керамични фасети и коронки, циркониеви корони и мостове, инкрустации, импланти и др. Естетичната стоматология включва най-общо:
v Избелване:
С течение на годините зъбите променят своя цвят от навлизащите в зъбната тъкан пигменти от храната, напитките, цигарите, вредните фактори в работната среда и др. Ето защо в по-млада възраст зъбите са по-бели, а след около 30 години потъмняват. Естествено, този процес е твърде индивидуален и зависи от много фактори. Избелването се предшества от почистване на зъбен камък и плака с ултразвук и полиране на зъбите с AIR-FLOW. Може да се направи с шини и гелове, които пациента използва в къщи в продължение на две седмици /домашно избелване/ или в кабинета за един час /офис- избелване/.
v Художествени реставрации:
Създаването на много естетични фотополимерни материали позволи възстановяването на формата, цвета и разположението на фронтални зъби с директното им използване в кабинета при някои случаи. Подбират се подходящи по цвят и прозрачност реставрационни материали. Тези възстановявания изискват по-нататъшно периодично заглаждане и полиране.
v Керамични фасети, корони, инлеи и онлеи:
Това са безметални възстановявания, с които отново могат да се коригират форма, цвят и разположение на фронтални зъби /фасети/ или да се възстановят странични зъби /корони, инлеи и онлеи/.
v Импланти:
Възстановяването на липсващи зъби с импланти се доближава най-много до естествените зъби в сравнение с всички останали методи на възстановяване. Пациента се отнася към тях като към свои зъби и не полага особени грижи за поддържането им.
Съвременната детска стоматология разполага с нови методи и средства, които позволяват успешното лечение на временни и постоянни зъби. Новите разбирания за богатите регенеративни способности на детския организъм позволиха лечение на пулпитни временни и постоянни детски зъби без да се налага умъртвяването им, а със стремеж да се запазят витални. Използването на гласйономерни цименти за обтуриране на временни зъби, дава и последващата им защита от кариес, излъчвайки флуорни йони, които реминерализират зъба.
Лечението и профилактиката на кариеса на временните зъби е важно, тъй като те остават в детската уста до около 12-годишна възраст. До тази възраст те се сменят постепенно с постоянни и трябва да служат на детето както постоянните зъби в устата на възрастния. Освен това усложненията на кариеса на временните зъбки /пулпит и периодонтит/ се отразяват негативно върху минерализацията на зародишите на постоянните зъби, които се изграждат точно под корените на временните зъби. Ето защо новопробилите детски зъби могат да бъдат с намалена минерализация и предразположени към кариес.
Разбира се, по-добра от лечението е профилактиката на кариеса на детските зъби. Тя трябва да започне още от бременността на бъдещата майка с правилно хранене и поддържане на добра устна хигиена. Трябва да продължи и в ранна детска възраст с приучаване към използването на четка и паста за зъби и разпознаването на ‘’добрите и ‘’лошите’’ за зъбите храни. Предпазването от кариес на новопробилите и неустойчиви първи постоянни кътници може да стане и с използването на специални обтуровъчни материали, нар.силанти, които запечатват вдлъбнатинките на зъбите, където се развива кариеса. Целта им е да предпазят зъба в първите му години до пълното му узряване.
Нашия съвет е да водите редовно вашето дете на профилактични стоматологични прегледи ,а не когато вече има болка.
Зъбният имплант е изкуствен корен, най-често изработен от титан и се използва, за да замества липсващ зъб или за да носи конструкции, които възстановяват група от липсващи зъби.
Първият етап от лечението изисква задълбочена преценка на общо-медицинското състояние на пациента, на състоянието на костта /след съответната панорамна снимка и компютърна томография/, на хигиенни навици и т.н., за да се прецени дали да се поставят импланти или не. Ако всички условия позволяват, след местна упойка имплантолога ще постави в костта импланта, след което ще зашие венеца, за да се изчака период на остеонтеграция около 2-6 месеца. През този период меките тъкани ще заздравеят, а костта ще обхване здраво импланта. След този период се поставят видимите части над тези импланти, които ще носят конструкциите. Следва изработването на коронка от зъботехническата лаборатория.
В случаите, в които състоянието на костта позволява, имплантолога може да постави импланта веднага след екстракцията на зъба. Това са случаите на имедиантно имплантиране.
Имплантите също могат да бъдат използвани и за по-добро задържане на протезите в устата на пациента. Тогава с два или четири импланта, може да се стабилизира цяла протеза.
Поставянето на импланти е напълно безболезнено, премахва необходимостта от носенето на неудобни протези или изпиляване на съседни зъби при липсващи единични зъби. Има висок процент на успеваемост- около 95%. Случаите на неуспех, макар и малко на брой, могат да бъдат решени с поставяне на импланта на ново място в костта.
Лечението с импланти подобрява значително качеството на живот на пациента, защото възстановява напълно естетиката и функцията на съзъбието.
Избелването е все по-популярна и желана от пациентите козметична процедура. Може да се осъществи с два вида избелващи системи: системи за домашно избелване и система за офис-избелване. Те съдържат водороден пероксид и натриев перборат в различни концентрации. Попаднали върху зъбния емайл, кислородните радикали на водородния пероксид навлизат в зъбната тъкан и извличат пигментните молекули, навлезли там с годините.
В зависимост от желанието на пациента за бързината на постигане на желаният ефект и в зависимост от чувствителността на зъбите, се избира единия или другия метод. Най-добри и трайни резултати се постигат при комбинация на двата вида /кабинетно и домашно/ избелване. При офис-избелването резултатът е налице след около един час, като активацията на избелващия гел е по химичен път или чрез светлина /лазер/. Предимствата на този тип избелване е бързия резултат, който се получава и е желан при предстоящи публични изяви /интервюта,сватби, балове и др./ на пациентите.
При домашното избелване се изработват специални шини, които пациента носи вкъщи през деня или нощта и в които поставя избелващия гел в продължение на 14 дни. Предимствата на този тип избелване е по-малката чувствителност, заради по-малката концентрация на водородния пероксид. Шините могат да се използват многократно, а пациентът купува само геловете периодично. Ефектът се задържа за около две години и зависи от хранителния режим на пациента. В първите дни след избелване, пациента не трябва да консумира оцветяващи храни и напитки, като кафе, кола, червено вино, цигари и др.
Преди да се пристъпи към избелване е важно да се почистят зъбния камък и плака, така че да може избелващия гел да проникне в зъбната тъкан. Също така е важно всички кариеси предварително да бъдат премахнати, така че да няма чувствителност от тези зъби при избелване.
Профилактичните стоматологични прегледи са от изключително важно значение за всеки пациент, който иска да има красива усмивка, безболезнено дентално лечение и да влага в това минимални средства. Колкото по-рано бъдат открити различните стоматологични заболявания – кариес или пародонтални проблеми – толкова по-лесно и бързо ще бъдат излекувани те. Най-добрият начин да сте отговорни към здравето си, са профилактичните стоматологични прегледи.
Описание на стоматологичното лечение
v Профилактичните прегледи са безболезнени като се използват специални диагностични инструменти.
v Преглеждат се внимателно повърхностите за кариеси.
v Проверява се за паднали пломби и дефектни коронки.
v Проверява се за пародонтални джобове.
Когато е необходимо се правят различни тестове за чувствителност – към сладко и солено например или се назначава панорамна рентгенова снимка, за да се добие ясна представа за състоянието на зъбите.
Кариес:
Кариесът е разрушаване на твърдите зъбни тъкани. Колкото по-рано започне лечението, толкова по-безболезнено е то. Кариесът има различни проявления. В началото може да се прояви като бяло или белезникаво петънце върху зъба и ако не му се обърне внимание навреме, петънцето се задълбочава, твърдите тъкани продължават да се разрушават и се стига до непоправими увреждания на целия зъб и кореновата му структура.
Затова е важно да не изчаквате появата на тъмно петно или дупка в зъба, а да потърсите стоматологична помощ, колкото е възможно по-скоро.
Общo описание на стоматологичното лечение
Лечението зависи от степента на развитие на кариеса и увреждането на зъба. Премахва се цялата мъртва тъкан, т.е. изпилява се тази част от зъба, в която е кариеса. Важно е кариесът да се отстрани напълно защото в противен случай той ще се появи отново и много бързо ще доведе до усложнения. Избира се подходящ материал за съответната пломба и се пломбира зъба. При усложнения и много задълбочен проблем е необходимо зъба да се умъртви преди да се пристъпи към изпиляване и пломбиране. Процесът е доста по-бавен, в някои случаи болезнен и по-скъп за пациентите. Затова препоръчвам да не чакате да ви заболи, а да си правите редовни профилактични прегледи и да лекувате кариеса, докато е още в началната си фаза.
v Пулпит:
Когато нервът на зъба се възпали, пациентът изпитва остра и продължителна болка с различна сила, която може да бъде овладяна само със силни обезболяващи.
Обикновено инфекцията на пулпата се получава вследствие на дълбок кариес. Затова пациенти, които са отлагали лечението си дълго време, идват за да им сложа пломба, а се оказва, че трябва да лекувам корените на зъба и да отстраня мъртвата пулпа.
vПериодонтит:
Възпалителните заболявания на периодонциума /тъканта, която поддържа зъба в костта/ наричаме периодонтити. Микроорганизмите, попаднали от каналите на зъба в тази тъкан, са основните причинители. Може да протича остро или хронично. Острият периодонтит се развива при намалени защитни сили на организма и масивна инфекция. Пациента чувства постоянна болка в зъба. С напредване на процеса се развива гноен отток около зъба, който търси изход и формира подуване на лигавицата и бузата от страната на зъба. Когато пробие лигавицата гнойта изтича и състоянието се облекчава, но инфекцията остава неизчистена. Понякога гнойта се разпространява към меките тъкани и води до голяма лицева асиметрия, повишаване на температурата и животозастрашаващи състояния.
Хроничният периодонтит се развива при отдрениране на ексудата на острия периодонтит или при по-слаба инфекция и по-добри съпротивителни сили на организма. Характеризира се с тъпа болка при почукване на зъба и се открива на рентггенова снимка. При намаляване на имунната защита на организма, може да се обостри и да придобие картината на остър периодонтит.
v Гингивит и пародонтит:
Има два вида венечни заболявания: гингивит и пародонтит. Гингивитът се причинява от бактериална плака, разположена по надвенечната зъбна повърхност. Тя отделя токсини, които възпаляват венеца и предизвикват кървене. С течение на времето, в нея се инкорпорират минерали от слюнката и храната и започва формирането на зъбен камък. Увеличавайки обема си, той навлиза към кореновата повърхност и е причина за възпаление и разрушаване на прилежащите тъкани около зъба. Така се развива хроничния пародонтит, който е основна причина за разклащане и загуба на зъбите. Протича безболезнено.
И двете заболявания могат да бъдат лекувани и контролирани, като ранната диагностика и лечение дават по-добра прогноза за вашите зъби. Тъй като хроничния пародонтит протича безболезнено, най-често пациентите не подозират че са носители на това заболяване и се явяват в стоматологичния кабинет при разклащане на зъбите или силно кървене. Ето защо е важно профилактичните стоматологични прегледи да се правят на всеки 6 месеца. Хроничните пародонталните заболявания имат доказана връзка със заболяванията на коронарните съдове на сърцето, с диабета и респираторните инфекции. Освен това има проучвания, които доказват връзка на пародонталните заболявания на бременната с преждевременното раждане и с раждане на дете с по-ниско тегло.
Основни фактори за пародонтално заболяване
Главната причина е бактериалната плака по зъбната повърхност. Вторичните фактори, които също влияят на заболяването на венците са:
Пушене
Употребата на тютюн е свързана с много други здравни проблеми. Пушенето повишава риска от пародонтални заболявания и последните проучвания показват, че употребата на тютюн може да бъде един от най-важните фактори за инициирането и прогресията на заболяването. Също така пушенето значително намалява възможностите за оздравяване и благоприятен резултат от проведеното лечение.
Генетична обремененост
Пациентите с наследствена обремененост трябва да обръщат много по-голямо внимание на пародонталното си състояние и регулярно да поддържат здравия статус и често да посещават техния дентален лекар за професионална клинична орална хигиена.
Бременност и пубертет
През тези периоди тялото претърпява специфични хормонални промени, които афектират Вашите венци. Те могат да станат по-чувствителни и от време на време да реагират бурно на тези хормонални колебания. Последните проучвания показват, че бременните жени с хронични пародонтални заболявания са 7 пъти по-предразположени към претермално раждане, по-ниско тегло на плода.
Диабет
Диабетът е един от главните рискове за пародонтално заболяване. Диабетиците са много по-предразположени към инфекциозни заболявания, включително и пародонтални. Пародонталните заболявания протичат при тях по-тежко и по-трудно се поддават на лечение, в зависимост и от тежестта на диабета.
Стрес
Хроничният стрес може да има негативно влияние върху Вашата имунна система. Това Ви прави суспектни към развитието на заболяване, както и борбата с него.
Медикаменти
Антидепресанти, орални контрацептиви, и някои лекарства за сърце може да имат влияние върху Вашето орално зраве. Трябва винаги да съобщавате това на Вашия дентален лекар и ако се наложи да го обсъдите заедно с лекуващия Ви лекар.
Непълноценно хранене
Диетите намаляват приема на важни витамини, минерали и органични съединения, което компрометира Вашата имунна система и затруднява организма в борбата му със заболяването. Дефицита им може да влоши състоянието на вашите венечни тъкани.
Други системни заболявания
Част от тях са неконтролиран диабет, след лъче- и химиотерапия, употреба на кортикостероиди и др.
Добрата орална хигена ще запази вашето дентално здраве!
Кореново лечение:
Когато зъбната пулпа е инфектирана се налага провеждането на кореново лечение. Първо се поставя местна анестезия и зъбът се отваря, изчиства се съдържимото на кореновите канали и трябва прецизно да се определи дължината им.
Много добър начин за измерването на дължината на кореновите канали е електронен уред – апекслокатор, който обективно показва в реално време работния прогрес. Нашия кабинет разполага и с дигитален рентгенов апарат, което позволява сравняване на тази измерена работна дължина.
Когато точната коренова дължина е определена, кореновият канал се почиства механично и химично и се оформя по нужния за запълването начин. Накрая се използват каналопълнежни средства за херметично запечатване на кореновия канал и чрез пломба се възстановява липсващата част от зъбната корона. Съвременните методи на обработка и използването на съвременни средства за запълване на кореновия канал гарантират липсата на нежелани ефекти като силното потъмняване и оцветяване на лекуваните зъби.
Понякога може да се налага ново кореново лечение ако предишното се е оказало неуспешно (напр. поради ниска прецизност на обработката). Тогава говорим за прелекуване (релечение) на зъба. То се извършва в същата последователност, но изисква в пъти по-голямо внимание от лекаря при отстраняването на пълнежа от кореновия канал или откриване на нов такъв, ако това не е било направено при първоначалното лечение. Често се налага няколко пъти да се влагат медикаменти за преодоляване на инфекцията и потенциране на оздравителния процес в челюстната кост около върха на корена. Следва запълване на кореновия канал и пломба. Важно е оздравяването на костта около корена (където е имало гранулом или киста) да се проследи чрез рентгенова снимка на 3-6 месеца за потвърждаване на излекуването. Трябва да се знае, че има особено упорити случаи, при които кореновото лечение не може да доведе до оздравяване и затова се изисква хирургично лечение – грануломът и връхчето на корена се отстраняват. Тази операция се нарича апикална остеотомия и има добри показания при фронталните зъби.
v Лечение на гингивит и пародонтит:
Основния причинител на възпалителните заболявания на венците е минерализираната зъбна плака или т.нар.зъбен камък. Зъбният камък не може да бъде отстранен с четка и паста, а само от стоматолог.
Ултразвуков скалинг
Ултразвуковият апарат за почистване на зъби се използва за премахване на грубите отлагания на зъбен камък. След почистване с ултразвуков апарат се извършва ръчно почистване на по-фините отлагания. Дори с най-тънките накрайници, ултразвука не може да постигне качеството, което се постига с фините ръчни инструменти.
Полиране
След скалинга е препоръчително да се направи полиране. Прави се по два начина: (1) профи джет полиране и (2) полиране с паста, гумички и четки.
(1) Профи джет полирането (AirFlow) се извършва от специални апарати, които разпръскват под високо налягане вода смесена със сода за хляб върху повърхността на вашите зъби. Това почиства остатъците от плаката и премахва налепите.
(2) Полиране с гумички, четчици и полирна паста. Пастата съдържаща абразиви и флуориди се нанася върху гумичките, съответно върху четчиците. Също се премахват налепите и оцветяванията.
Двата метода работят добре и отстраняват ефективно налепите и петната. Употребата на различни разтвори за жабурене на хлорхексидинова, алдехидна и др. основа, пасти за зъби и др. средства инхибират образуването на зъбна плака след почистване на зъбен камък.
v Мостове и коронки:
Мостовете и коронки са двата класически начина за възстановяване на разрушени или липсващи зъби.
Коронките се използват, за да възстановят целостта на зъба. Мостовете представляват сбор от коронки и средно лято тяло, което замества липсващия зъб. Най-общо коронките биват с метална конструкция – металокерамични и такива без метална конструкция – прескерамични и циркониеви. Последните са много естетични и максимално се доближават до вида на естествения зъб.
Описание на стоматологичното лечение
Процедурата изисква внимание и търпение, но не е болезнена за пациента. Процесът преминава през следните етапи:
Първо се назначава панорамна рентгенова снимка.
След това се прави обстойно изследване на захапката на пациента, както и тестове за алергии.
Изпилява се и сеподготвят зъбите, на които ще се поставя мост или коронка.
Взима се отпечатък, който се изпраща в зъботехническа лаборатория.
Поставя се временна коронка на зъба.
След като се получи готовата конструкция от зъботехника се пробвам на зъба на пациента и ако всичко е наред, се циментира.
Продължителност на стоматологичното лечение
Между 5 и 20 дни е времето за изработка на коронките. Срокът зависи от материала, конструкцията и технологията, които се избира заедно с пациента. Самото поставяне на конструкцията се извършва в рамките на едно посещение.
v Подвижно протезиране
Подвижни зъбни протези
Подвижните протези са снемаеми конструкции. Използват се в случаите, когато лечението с мостове е невъзможно. Задържат се в устата от останалите зъби, чрез опорно задръжни средства или от меките тъкани около тях. Ако липсват всички зъби те се задържат само от меките тъкани или от импланти.
Протезите могат да бъдат моделно ляти /с метален скелет/, силиконови протези /валпласт/ и обикновени плакови протези.
Моделно летите протези се изработват с метална конструкция, която е много редуцирана и позволява комфорт при хранене и говор на пациента. Неподвижни са и почти не задържат храна. Не се променят с времето. Изработката им изисква наличие на достатъчно стабилни зъби в устата, които ще носят протезата. За задържането към зъбите използват куки, които са отляти заедно с металния скелет или специални опорно-задръжни средства като стави, телескоп коронки, траверси и фрезовани повърхности.
Ставни
Телескопни
Силиконови протези – Valplast
Високо естетични и антиалергични протези, които нямат метални куки. Наричат се още меки и еластични протези. Изключително удобни, позволяват огъване. Предназначени са за случаите с достатъчен брой зъби. Поемат слюнка, пигменти, поради което с времето променят миризмата и цвета си. Поради това те са временни протези /за около 6 месеца до 1 година/. Създават удобство на пациента като временна протеза при изчакване на оздравителен процес след екстркция или имплантиране.
Обикновена /плакова/ протеза
Тази протеза се изработва от полупрозрачна пластмаса, която е с цвета на лигавицата. Има ниска цена. Може да бъде тотална /при липса на зъби/ и частична протеза. Тоталната протеза в горна челюст се закрепва чрез вакуума, който се създава с лигавицата на небцето, а тоталната протеза в долна челюст – чрез много точно прилягане към езика и бузите. Изработва се когато няма възможност да се изработи друг вид протеза
Обтурация с фотополимер |
1 стена |
60 лв. |
2 стени |
70 лв. |
|
3 стени |
80 лв. |
|
Поставяне на упойка |
10 лв. |
|
Изграждане на пънче с химио – фотополимер |
80 лв. |
|
Естетично възстановяване на фронтален зъб с висок клас фотополимер |
100 – 160 лв. |
|
Сегментна дигитална рентгенова снимка |
10 лв. |
|
Ажустиране и циментиране на щифт от фиброглас |
80 лв. |
|
Машинна и медикаментозна обработка на коренов канал и запълване със сийлър и гутаперка/цената вкл. и упойката/./Не включва необходимите рентгенографии за
Лечението/. |
1 канал |
100 лв. |
2 канала |
170 лв. |
|
3 канала |
200 лв. |
|
4 канала |
240 лв. |
|
Прохождане и разпълване на коренов канал и поставяне на временна вложка |
1 канал |
40 лв. |
2 канала |
50 лв. |
|
3 канала |
60 лв. |
|
4 канала |
70 лв. |
|
Отстраняване на радикуларен щифт |
20 лв. |
|
Отстраняване на стара обтурация |
10 лв. |
|
Поставяне на CaOH и ГЙЦ с цел биологично лечение |
10 лв. |
|
Обтуриране на перфорация с МТА |
50 лв. |
Протетична дентална медицина
Манипулация |
Цена |
Корона металокерамика |
180 лв. – 240 лв. |
Корона бленд-керамика |
150лв. |
Керамична коронка |
420 лв. |
Корона цирконийкерамика |
500 лв. |
Временна коронка |
60 лв. |
Сваляне на коронка |
20 лв. |
Порцеланова фасета (прес-керамика) |
420 лв. |
Плакова протеза |
350 лв.. |
Моделно-лята протеза с куки по Неи |
750 лв. |
Моделно-лята протеза с траверси / стави |
750 лв. |
Моделно лята протеза с фрезовани повърхности |
950 лв. |
Силиконова протеза (Valplast) |
700 лв. |
Поправка на протеза |
70-90 лв. |
Залепване на коронка / мост |
20 лв. / зъб |
Шини за бруксизъм |
300 лв. |
Ребазация |
200 лв. |
Порцеланов инлей, онлей |
420 лв. |
Протезиране върху имплант |
280 лв. / зъб |
Имплантология
Поставяне на имплант ”Alpha-Bio” |
1100лв. |
Поставяне на надстройка“Alpha -Bio” |
600лв. |
Поставяне на едночастов имплант“Alpha-Bio”
|
1000лв. |
Поставяне на имплант“Leone”
Поставяне на надстройка“Leone” |
1300лв. 650лв. |
Поставяне на имплант“Strauman”
Поставяне на надстройка“Strauman” |
1500лв. 1000лв. |
Детска дентална медицина
Манипулация |
Цена |
Обтурация с фотополимер на постоянен зъб |
50 лв. – 80 лв. |
Лечение на кариес на временен зъб и обтурация/вкл. упойка/ |
90 лв. |
Лечение на пулпит / периодонтит на временен зъб и обтурация/вкл.упойка/ |
110 лв. |
Локална флуоризация с лак / гел |
15 лв. / зъб |
Силанизация |
30 лв. / зъб |
Екстракция на временен зъб |
20 лв. |
Пародонтология и орална профилактика
Манипулация |
Цена |
Почистване на зъбен камък с ултразвук и полиране с AIR FLOW на цялото съзъбие |
90 лв. |
Почистване на зъбна плака и пигментации с четка / гума и AIR FLOW,мотивация и обучение за поддържане на устна хигиена |
60 лв. |
Избелване на зъби с шини /домашно избелване/ |
300лв. |
Офис-избелване |
500лв. |
Третиране на лигавични заболявания |
20 лв. / зъб |
Закрит кюртаж |
20 лв. / зъб |
Хирургия
Манипулация |
Цена |
Терминална / проводна анестезия |
10 лв. |
Екстракция на временен зъб |
20 лв. |
Екстракция на еднокоренов зъб |
35лв. |
Екстракция на многокоренов / дълбокофрактуриран зъб |
45 лв. |
Естракция на мъдрец |
80 лв. |
Екстракция на полуретиниран или ретиниран мъдрец |
240 лв. |
Интраорална инцизия на абсцеси и флегмони с поставяне на дрен |
50 лв. |
Спиране на локален кръвоизлив с ГЕЛАСПОН |
15 лв. |
Спиране на локален кръвоизлив чрез шев |
20 лв. |
Циркумцизио на полуретиниран зъб |
35 лв. |
Кюртаж, промивка, поставяне на антибиотик Alvogyl |
30 лв. |
Дентална клиника Дидидент – д-р Димитрина Влахова – Слънчев бряг – didi-dent.com
Адрес: Адрес: к.к. Слънчев Бряг, комплекс „Анита”
Моб. тел.: 0899 637 718
E-mail: didi27.1975@ abv.bg
Текст и изображения: didi-dent.com