“ХЕМОлек”

November 21, 2013
ЗА НАС

hemo-lekНие, екипът на ХЕМОлек, грижливо сме подбрали най-добрите билкови средства за лечение на хемороиди и възможно най-изчерпателната информация за болестта.

В ХЕМОлек ще откриете и много интересни факти за всички билки, включени в Българските и Китайските лекове.

 

ПРОДУКТИ
  • Дражета за хемороиди Huai Jiao
  • Мускусен крем за хемороиди Shexiang
  • Супозитории Xi Оngdan Zhiling Shuan
  • Супозитории за хемороиди Jiuhua Zhichuang Shuan
  • Супозитории за хемороиди Zhichuang Shuan
  • Таблетки за вътрешни хемороиди Zhikang Pian
  • Таблетки за хемороиди Ling Zhi Hua
  • Хапчета за хемороиди Huai Jiao
  • Хапчета за хемороиди Shuzhi
ХЕМОРОИДИ

Хемороидите (често наричани и маясъл) са съдови структури, които се намират в аналния канал и които подпомагат за контролиране на фекалиите. Хемороидите стават патологични или „купчинки“ когато се подуят или се възпалят. В своето физиологично (нормално) състояние, те действат като възглавничка.

Хемороидните възглавнички са част от нормалната човешка анатомия и се превръщат в патологична болест единствено, когато в тях се осъществят необичайни промени. се намират в аналния канал. Доскоро положението на хемороидните възглавнички се смяташе за едно и също при различните индивиди (в странично ляво, в дясната предна област и в дясната задна област), но последните изследвания показват, че те се разполагат на доста случаен принцип. Хемороидните съдове са изградени нито от артерии, нито от вени, а от кръвоносни съдове с името синусоиди, от съединителна тъкан и от гладки мускули. Липсата на мускулна тъкан в стените на хемороидите е причината те да се считат именно за система от синусоиди, вместо от вени. Системата от тези кръвоносни съдове се нарича с общото название хемороидален плексус.

Структура на хемороидалния плексус и ректалния канал. Елементи изграждащи хемороидалните съдове.

Хемороидните възглавнички са важни за способността за въздържане от дефекация. Те допринасят с около 15-20% от налягането, необходимо за затваряне на аналния канал по време на почивка и предпазват мускулите на аналния сфинктер когато се придвижват изпражненията. Когато човек носи тежко например, вътрешнокоремното налягане се увеличава, хемороидните възглавнички нарастват по обем, за да помагат ануса да стои затворен. Счита се, че симптомите на хемороидите са резултат тогава, когато тези кръвоносни структури се „хлъзнат“ надолу или когато венозното налягане се увеличи значително.

Патологичните хемороиди са едно от най-разпространените заболявания сред хората. Много е трудно обаче да се определи точният процент на населението, което заболява от болестта, тъй като много от хората не търсят медицинска помощ за лечение на хемороидите, а се борят сами с проблема. Счита се обаче, че от симптоматичните хемороиди (навлезли в патологично състояние) заболява около 50% от населението по различно време от живота им (Бакалов, 1989), а най-малко 5% от популацията боледува във всеки един момент (Wikipedia). Според някои източници двата пола са еднакво предразположени към заболяването, но български автори наблюдават, че мъжете боледуват по-често от жените, като съотношението е 3,5:1. Изследователите са категорични обаче, че по-честото страдане от хемороиди е във възрастовата граница 45-65 години. Други проучвания сочат, че хората с по-висок социалноикономически статус страдат по-често от болестта. Консервативното лечение на хемороиди (чрез диета и алтернативна медицина с билки) обикновено дава много добри резултати, като медицинските процедури и самите операции много рядко са необходими.

Първоначалното лечение на хемороиди, когато са още слабо или умерено изразени, се състои от изграждане на хранителни навици и спазване на диета при хемороиди – прием на много фибри и много течности. Следващата стъпка е прибягване до алтернативно лечение чрез билки, чайове и билкови медикаменти. Някои дребни процедури могат да бъдат прилагани в случай, че симптомите са по-сериозни или няма подобрение чрез консервативното лечение на хемороидите. Хирургическата намеса винаги се оставя за последен вариант за онези пациенти, при които не се наблюдава никакво подобрение.

КОНТАКТИ

“ХЕМОлек” – hemolek.com

Адрес: гр. София, ул. Петър Парчевич 62
Моб. тел.: 0886 715 066
E-mail: info_at_hemolek.com


Вижте по-голяма карта

Текст и изображения: hemolek.com

Comments are closed.