- Лечение на кариес във всичките му разновидности.
- Лечение на пулпити, периодонтити и гангрени.
- Лечение на гингивити и парадонтити.
- Възстановяване на фрактурирани зъби.
- Избелване на зъби.
- Изработване на шини за бруксизъм.
- Изработване на еластични протези.
- Изработване на керамични фасети.
- Изработване на коронки и мостове – изцяло метални, бленд корони, с цяло пластмасово естетично покритие, металокерамични, палапонтови и временни корони.
- Екстракция на зъби.
- Екстракция на дълбоко фрактурирани зъби и корени.
- Гермектомия – екстракция на ретинирани мъдреци.
- Апикална остеотомия – резекция на кореновия връх при грануломи и кисти.
- Корекция на алвеоларния гребен като подготовка за ортопедично лечение.
- Хемисекция и премоларизация.
- Кистектомия – хирургично отстраняване на киста – метод на Парч II.
- Френулотомия – корекция на къс и ниско заловен френулом.
- Хирургично отстраняване на ретенционни кисти на слюнчените жлези.
Пародонтална хирургия:
- Кюретаж с ламбо.
- Хирургично лечение на зъбни рецесии.
- Гингивектомия и гингивопластика – хирургична корекция на гингивата при заболявания на гингивата и пародонта.
- Хирургично лечение на парадонтити, чрез дълбок хирургичен кюретаж и поставяне на костозаместители – Biooss + мембрана и физиограф.
Зъбните импланти представляват вътрекостни винтове, които заместват липсващите зъби. Основната цел на имплантите е да възстановят липсващи единични зъби или да осигурят достатъчно опорни зъби за поставянето на съответните протезни конструкции. По този начин се елиминират част от негативните страни на протетичното възстановяване.
Зъбните импланти се изработват от биологично съвместими материали, които се приемат от човешкия организъм, без да предизвикват имунен отговор. Такъв материал е Ti – той позволява настъпването на остеоинтеграция, т.е. образуването на нова костна структура около импланта. След поставянето на импланта, започва остеоинтегрирането, което е най-активно до 3-6 месеца. След този период импланта може да бъде окончателно натоварен, като се изработи и постави съответната протезна конструкция. До този момент пациентът може да носи временна конструкция. Поставянето на импланта се предшества от задължителни параклинични изследвания и задълбочен анализ. Самата манипулация се извършва с местна анестезия. След поставянето на упойката по хирургичен път се отпрепарира ламбо – разкрива се коста, след което мястото се подготвя, импланта се поставя и накрая венецът се зашива. След поставянето на импланта е необходимо полагането на пост-оперативни грижи, както от стоматолога, така и от пациента. Извършват се периодични контролни прегледи, в които чрез интраорален преглед трябва да се оцени състоянието на заобикалящата импланта гингивална тъкан, а на рентгенография да се види степентта на остеоинтеграция и структурата на костта около импланта.
За успешното лечение са от голяма важност и грижите, които пациента полага. Необходимо е ежедневно почистване около импланта със специални интердентални четки и старателно поддържане на личната орална хигиена. Имплантната система, която д-р Кирякова използва в своята практика е Allfit Kos Implant System, създадена от Dr. Ihde.
Д-р Уляна Кирякова – Стоматолог София – drkiriakova.com/a>
Адрес: гр. София, пл. Журналист ул. Арх. Миланов 2
Тел.: 02 866 80 97
E-mail: kabinet@ drkiriakova.com
Текст и изображения: drkiriakova.com/a>